kontakt@freshview.pl | +48 533 577 781

Chcesz pokazać światu swój wyjątkowy produkt? Kampania Facebook Ads jest właśnie dla Ciebie.

Chcesz pokazać światu swój wyjątkowy produkt? Kampania Facebook Ads jest właśnie dla Ciebie.

Promocja to klucz do rozwinięcia biznesu i dotarcia do nowych klientów. Kiedyś głównym narzędziem do tego była telewizja i reklama bezpośrednia, następnie pojawił się Internet, a wraz z nim media społecznościowe. Najpopularniejszym z nich jest Facebook, na który każdego dnia loguje się ponad 1,5 mld użytkowników. Jeszcze istotniejszą informacją dla przedsiębiorców na lokalnym rynku jest to, że już prawie połowa Polaków posiada konto na tym serwisie. Przyjrzyjmy się więc temu, jak możemy wykorzystać go do promocji firmy. 

Jakie możliwości dają reklamy na Facebooku?

Reklamy na platformie są kupowane na zasadzie aukcji, gdzie reklamodawcy płacą na podstawie kliknięć, wyświetleń lub podjęcia przez użytkownika określonego działania. Istnieje wiele różnych formatów. Mamy tutaj pełną kontrolę nad wszystkimi kreatywnymi elementami: oznacza to, że możemy sami stworzyć tytuł, wybrać zdjęcia i napisać dowolny tekst. Platforma społecznościowa ma obecnie 10 różnych typów reklam. Najpopularniejszymi z nich są: obraz, video, kolekcje, pokaz slajdów oraz karuzela. Skuteczność każdego rodzaju może być różna w zależności od promowanej usługi lub produktu. 

Korzyści płynące z Facebook Ads

Umożliwiają one tworzenie niesamowicie skutecznych kampanii reklamowych, które przy niedużych kosztach mogą przynieść ogromne zyski. Jedną z największych zalet, jaką oferują treści na tej platformie, jest możliwość bardzo dokładnego targetowania swoich reklam. Dzięki potężnej bazie danych posiadanej przez Facebooka, z łatwością możemy sprawić, że nasze produkty trafią tylko do tych osób, które prawdopodobnie skorzystają z oferty. Możemy ustawiać reklamy na osoby określonej płci w danym przedziale wiekowym lub w zależności od zainteresowań. Edytor pozwala również na jeszcze bardziej dokładne targetowanie.

Innym wielkim atutem kampanii reklamowych na Facebooku jest możliwość samodzielnego kontrolowania dziennego i miesięcznego budżetu. Facebook Ads jest dla wszystkich firm, które chcą trafić do lokalnych lub globalnych odbiorców. Największe korzyści mogą odnieść producenci nowatorskich produktów i rozwiązań, które nie są wyszukiwane w Google. 

Dzięki reklamom Facebook Ads mamy możliwość dotarcia i przedstawienia produktu osobom, które w żaden inny sposób nie mogłyby się dowiedzieć o jego istnieniu. Poza tym, aby zobaczyć pierwsze pozytywne efekty kampanii, wcale nie trzeba wydawać całego firmowego budżetu.