Google Ads - co to jest? Jak działa?
kontakt@freshview.pl | +48 533 577 781

Google Ads – co to jest? Jak działa?

Google Ads - co to jest? Jak działa?

Google Ads to system reklamowy, obejmujący wyszukiwarkę Google oraz sieć zintegrowanych z nią witryn, takich jak znane portale, blogi czy fora. Jest on dedykowany do zarządzania i budowania kampanii. Dzięki niemu każdy przedsiębiorca może łatwiej zdobywać nowych klientów, przypominać im o swojej ofercie oraz zwiększać rozpoznawalność marki, osiągając coraz to większe profity.

Jak działa Google Ads?

Usługa znana wcześniej jako Google Adwords oferuje możliwość stworzenia i kierowania kampanią reklamową. Podstawowe reklamy są wyświetlane w odpowiedzi na konkretne zapytania, pokrewne ze słowami kluczowymi, precyzyjnie trafiając w potrzeby osób poszukujących usługi bądź towaru. W panelu możemy samodzielnie określać stawki i dopasowywać koszty do swoich możliwości finansowych. Przy podstawowych rodzajach reklam najczęściej płacimy za same kliknięcia. Możemy także ustawić cenę za wyświetlenia czy interakcję. Przygotowane przez nas treści są dostępne bezpośrednio po uruchomieniu kampanii, wraz ze wzrostem konwersji wypracowując swoją skuteczność.

Reklamy w Google Ads

System ten umożliwia budowanie wielu różnych typów treści. Podstawowym formatem są wyniki tekstowe w wyszukiwarce, które przekierowują użytkownika na docelową stronę. Dla potrzeb urządzeń mobilnych można przygotować rozszerzenie typu „połączenie”, umożliwiające nawiązanie kontaktu telefonicznego z reklamodawcą. Sklepy internetowe mogą promować się za pomocą reklam produktowych PLA, wyświetlających zdjęcia i ceny produktów. Wiele firm prowadzi kampanie na Youtubie i poczcie Gmail, przedstawiając swoje propozycje w formie krótkich filmów lub wiadomości e-mail. Możliwe jest także korzystanie z banerów, animowanych i elastycznych, precyzyjnie dopasowanych do potrzeb przedsiębiorcy.

Dlaczego warto korzystać z Google Ads?

Jest to narzędzie, które łączy w sobie liczne zalety. Pozwala precyzyjnie dotrzeć do grupy docelowej, zwiększając szansę sprzedaży. Umożliwia prowadzenie efektywnej kampanii reklamowej, nie generując wysokich kosztów. W Google Ads mamy pełną kontrolę nad wydatkami oraz rezultatami, w łatwy sposób udoskonalając ogłoszenia. Treści dostosowujemy do wybranych urządzeń, na bieżąco zarządzając czasem ich trwania i harmonogramem. Możemy także ustawiać reklamy eksperymentalne oraz wstrzymywać i ponownie aktywować ogłoszenia, które będą widoczne w ciągu kilku minut po ich uruchomieniu. Google Ads to system, który umożliwia prowadzenie zarówno lokalnych, jak i globalnych kampanii. Dzięki wyświetlaniu reklam w najpopularniejszej wyszukiwarce Google, mamy olbrzymią szansę na rozpowszechnienie i rozwój swojego przedsięwzięcia.