Jak dodać muzykę do Instastory?
kontakt@freshview.pl | +48 533 577 781

Jak dodać muzykę do Instastory?

RSS
Facebook
Twitter
LinkedIn

Dzięki Instagram Story użytkownicy mają możliwość relacjonowania za pomocą filmów lub zdjęć tego, co robią na bieżąco. Ich znajomi natomiast mogą obserwować te relacje, polubić lub dodać do swojego kanału. Kolejne aktualizacje Instagrama pozwalają ulepszać te historie i dodawać do nich coraz więcej funkcji, dzięki czemu są ciekawsze i zyskują większą popularność wśród innych użytkowników. Dodanie muzyki do Instastory to jedna z możliwości, jaką dzisiaj daje nam Instagram. Poniżej prezentujemy instrukcję krok po kroku jak to zrobić.

Jak dodać muzykę do Instastory

Jak podłożyć muzykę do Instastory w krajach dostępnych?

Podłożenie muzyki do relacji jest możliwe tylko na urządzeniach funkcjonujących w oparciu o system iOS. Niestety jeszcze nie wszystkie kraje mają dostęp do wszystkich funkcji aplikacji. W państwach spoza listy dodanie muzyki do Instastory jest możliwe wyłącznie przy wsparciu dodatkowych aplikacji.

  1. Wersja aplikacji i kraje z pełnym dostępem

Przed dodaniem muzyki do naszej relacji powinniśmy się upewnić, czy korzystamy z najaktualniejszej wersji aplikacji. Drugi warunek to przebywanie w państwie z pełnym dostępem, a do tych należą: Niemcy, Francja, Szwecja, USA, Wielka Brytania, Nowa Zelandia i Australia.

  1. Wybór utworu

Jeżeli powyższe warunki są spełnione, uruchamiamy aplikację i nagrywamy film z relacją. Następnie klikamy na emotikonę w górnej, prawej części ekranu i wybieramy opcję ‘muzyka’. Teraz wyszukujemy utwór, który chcemy dodać do Instastory. Instagram nie daje nam dostępu do pełnowymiarowych utworów. Na liście znajdziemy ok. 15 sekundowe fragmenty do wykorzystania. Możemy także wyszukać konkretny utwór po tytule.

  1. Dostosowanie muzyki i publikacja

Gdy już zdecydujemy się na jeden z utworów, to jeszcze nie koniec możliwości, jakie daje nam Instagram. Wybrany utwór możemy dowolnie skrócić. Sami także decydujemy, od którego momentu ma nastąpić odtwarzanie. Gdy nasz utwór jest już gotowy, publikujemy go. Relacja z utworem muzycznym w tle jest oznaczona naklejką z informacją o wykonawcy i tytule piosenki.

Dodanie muzyki do Instastory w krajach niedostępnych

Odbywa się zupełnie inaczej niż w przypadku krajów dostępnych. Poniżej krótkie instrukcje z uwzględnieniem oprogramowania, z którego korzystamy.

  1. Android i edytor Inshot

Dla osób korzystających z Androida przydatna będzie aplikacja Inshot. Po jej uruchomieniu klikamy na ‘Video’, a następnie wybieramy film i dotykamy ‘fajki’. Kolejnym krokiem jest przejście do ‘muzyki’ i w ‘mojej muzyce’ wybranie interesującego nas utworu. Po dokonaniu wyboru ponownie dotykamy ‘fajki’ i klikamy ‘zapisz’ u góry ekranu, po prawej stronie. Po wykonaniu tych czynności nasz film z muzyką jest gotowy i możemy go opublikować w ramach iInstastory.

  1. iPhone – film + odtwarzanie muzyki w tle

Wstawienie Instastory z muzyką w tle dla posiadaczy iPhonów wiąże się z zainstalowaniem dodatkowej aplikacji, np. Spotify. Po jej uruchomieniu należy wybrać utwór, który zamierzamy dodać. Następnie na pasku czasu wybieramy, od którego miejsca ma rozpoczynać się utwór i kiedy powinien się kończyć. Kolejnym krokiem jest uruchomienie Instagrama i wybranie ikony aparatu. Później zwinnym ruchem powinniśmy otworzyć centrum sterowania w naszym telefonie, w którym w preferencjach dotyczących muzyki klikamy ‘odtwórz’ i uruchamiamy wcześniej wstrzymany utwór. Następnie zdecydowanym ruchem zamykamy centrum sterowania i rozpoczynamy nagrywanie filmu. Po zakończeniu wystarczy opublikować film z muzyką.