kontakt@freshview.pl | +48 533 577 781

Jak zarabiać na YouTube? Praktyczne porady

Jak zarabiać na YouTube? Praktyczne porady

W ramach dzisiejszego artykułu przyjrzymy się jednemu z najciekawszych oraz najprzyjemniejszych sposobów generowania dochodu i poprawy własnego stanu posiadania – mowa oczywiście o zarabianiu przy pomocy popularnego portalu YouTube, dzięki któremu możemy nie tylko podzielić się ze światem swoimi pasjami, ale także znacznie podreperować osobisty budżet. Chcesz dowiedzieć się jak zacząć zarabiać? Jeżeli tak, zapraszamy do lektury niniejszego wpisu!

Zarabianie na YouTube – Wprowadzenie

Na wstępie pragniemy nadmienić, że aby móc faktycznie generować przychody przy pomocy materiałów filmowych publikowanych na portalu, muszą one oferować użytkownikom coś, czego nie znajdą nigdzie indziej. Mogą one na przykład traktować o nietypowej niszy, naszych wysoce unikalnych umiejętnościach czy zainteresowaniach lub też zawierać użyteczne porady dla oglądających. Nie zapominajmy także, że uwagę internautów niezwykle trudno jest przyciągnąć, natomiast stracić ją można w zaledwie kilka sekund.

Aby tego uniknąć powinniśmy zadbać, by przed publikacją materiał został odpowiednio obrobiony i prezentował sobą najwyższą możliwą jakość. Aby było to możliwe, wykorzystać możemy program do obróbki filmów Movavi Video Editor lub też jemu podobne oprogramowanie, dzięki któremu będziemy mogli mieć pewność, iż jasność, kontrast, przejścia pomiędzy scenami, jak również poziom dźwięku będą dla użytkownika co najmniej satysfakcjonujące.

Przed umieszczeniem filmu na własnym kanale YouTube możemy go także zaprezentować rodzinie lub najbliższym, pytając o radę, ewentualne wskazówki, jak również aspekty produkcji, które należałoby poddać dalszym modyfikacjom.
Kiedy już dysponujemy materiałem o odpowiedniej jakości, warto dowiedzieć się jak zarabiać na YouTube krok po kroku przy wykorzystaniu dostępnych w chwili obecnej metod zarobkowania.

Zarabianie na YouTube – najskuteczniejsze sposoby

Internauta żywo zainteresowany tematyką jaką jest zarabianie na YouTube skorzystać może z szeregu intrygujących możliwości. Najpowszechniej wykorzystywane z nich postanowiliśmy opisać w poniższej sekcji naszego artykułu:

  • Odnośniki sponsorowane – jednym z najskuteczniejszych sposobów generowania zysków jest umieszczanie w opisach publikowanych materiałów odnośników do produktów lub usług, z których korzystaliśmy w materiale. Linki takie mają charakter spersonalizowany, co oznacza, że jeżeli użytkownik dokona zakupu korzystając z opublikowanego przez nas odnośnika, będziemy mogli liczyć na prowizję ustalaną z dostawcą produktów lub usług jako procent wartości towaru lub też jako określoną, niezmienną sumę pieniędzy.
  • Zarabianie na jednostkach reklamowych – zarobkować można także zostając partnerem YouTube, co otwiera internaucie możliwość wyświetlania jednostek reklamowych w samodzielnie określonych momentach filmu, natomiast każde kliknięcie takiego materiału przez odbiorcę generuje zysk po stronie twórcy.
  • Crowdfunding – niejednokrotnie YouTuberzy uznają, że do realizacji ich co ambitniejszych projektów nie wystarczają zyski generowane z reklam lub linków afiliacyjnych, dlatego też postanawiają zwrócić się o wsparcie do swoich fanów i subskrybentów, najczęściej wykorzystując w tym celu platformy takie jak Patronite czy Patreon, w ramach których oferują oni dostęp do ekskluzywnych treści w zamian za wsparcie finansowe.
  • Promocja usług zewnętrznych – posiadasz własną witrynę internetową, sklep lub też jesteś w stanie zaoferować swoje usługi szerokiej rzeszy odbiorców przy pomocy platform usługowych takich jak Fiverr czy Upwork? Nie zapomnij poinformować odbiorców o tym fakcie w publikowanych materiałach – z pewnością ich popularność przełoży się bowiem na większą ilość zamówień.
  • Zostań influencerem – zarabianie na YouTube jest także możliwe poprzez współpracę z gigantami pokroju Amazon, którzy to chętnie podzielą się zyskami z twórcami, którzy to w swoich materiałach promować będą produkty dostępne na ich platformach (włączając w to oczywiście uzupełnienie opisu pod filmem o odpowiednie odnośniki),
  • SEO kluczem do sukcesu – zachęcamy także do stałego poszarzania wiedzy odnośnie SEO, a więc optymalizacji treści pod kątem silników wyszukiwania. Odpowiednio przygotowany tytuł, słowa kluczowe oraz opis znacznie zwiększą prawdopodobieństwo, że użytkownicy dotrą do naszych materiałów, a następnie klikną w jednostkę reklamową lub skorzystają z prezentowanej przez nas promocji, co bezpośrednio przełoży się na wysokość generowanych zysków.
  • Korzyści oferowane przez YouTube RED – jeżeli na przestrzeni kolejnych miesięcy lub lat wypracujemy sobie odpowiednią markę, możliwe że otrzymamy możliwość współpracy z serwisem YouTube jako partner specjalny, otrzymujący dodatkowe zyski z treści publikowanych na wyłączność oraz dostępnych dla użytkowników wyłącznie po opłaceniu dodatkowego abonamentu.

Czy na YouTube można zarobić?

W powyższej sekcji artykułu dowiedliśmy, że zarabiać na YouTube jak najbardziej można, pytaniem pozostaje jedynie – czy warto? Z naszych analiz wynika, że początkujący twórcy często wpisując w wyszukiwarce internetowej takie hasła jak „ile trzeba mieć wyświetleń”, „jak zacząć zarabiać” czy w końcu „jak włączyć zarabianie”. Trudno się im dziwić, bowiem poszukują oni odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania oraz pragną określić, czy YouTube może stać się dla nich źródłem stałego zarobku, czy też traktować go należy jako swoiste hobby.

Bazując na raportach, do których uzyskaliśmy dostęp, udało nam się ustalić, że większość twórców jest w stanie dzięki swoim produkcjom zarobić w ujęciu miesięcznym od 1000 do 5000 złotych przy wykorzystaniu większości z nadmienionych powyżej technik generowania zysków. Dużo zależy jednak od naszej popularności, niszowości oferowanych materiałów oraz ilości subskrypcji jakie posiadamy. Jeżeli bowiem przekroczymy próg pół miliona użytkowników obserwujących nasz kanał, okazać się może, że zyski znacznie wzrosną i przekroczą wartość średnią, utrzymując się na poziomie od 7,5 tysiąca złotych wzwyż!

Słowem zakończenia

Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas artykuł pozwolił naszym czytelnikom zrozumieć jak zarabiać na YouTube, jak się do tego przygotować (ze swojej strony polecamy szczególnie jak najszybsze zaopatrzenie się w Movavi Video Editor) oraz jakie zyski przynieść może publikacja treści w Internecie. Zachęcamy do dyskusji oraz do dzielenia się własnymi doświadczeniami odnośnie zarabiania na YouTube w sekcji komentarzy!