Konto prywatne na instagramie - wady oraz zalety
kontakt@freshview.pl | +48 533 577 781

Konto prywatne na instagramie – wady oraz zalety

Konto prywatne na instagramie - wady oraz zalety

Obecnie zdecydowana większość osób aktywnie dzieli się swoim życiem za pośrednictwem Social Mediów. To tam wrzucamy zdjęcia ze swoich podróży, ważnych uroczystości rodzinnych czy zwykłych codziennych aktywności, jak gotowanie czy oglądanie ulubionego serialu. Jeszcze kilka lat temu szczyt popularności przeżywał Facebook, jednak obecnie to Instagram jest najpopularniejszym i najczęściej odwiedzanym serwisem społecznościowym na świecie. Nie zawsze jednak życzymy sobie, by przypadkowe osoby oglądały zdjęcia, które udostępniamy. Dlatego w trosce o to, możemy przełączyć tryb wyświetlania profilu. 

Jakie są zalety oraz wady konta prywatnego na Instagramie?

Opcja ta polega na tym, iż cała zawartość, którą udostępniamy, będzie widoczna jedynie dla użytkowników, których uprzednio zaakceptowaliśmy. Obserwator, dodając nasz profil do obserwowanych, zobaczy jedynie komunikat “To konto jest prywatne”. Cała treść będzie dla niego dostępna dopiero w momencie, gdy zaakceptujemy jego prośbę o udostępnienie. 

Ustawienie prywatności jest bardzo przydatną funkcją, szczególnie wtedy, gdy chcemy zadbać o nasze zdjęcia i kontrolować liczbę odbiorców naszych postów. Pomimo coraz powszechniejszej tendencji do dzielenia się ze światem wszystkimi naszymi przeżyciami, chcemy zadbać również o to, by niektóre elementy zostały przekazane jedynie osobom z grona naszych znajomych. Opcja prywatności konta daje nam więc bezpieczeństwo.

Z drugiej jednak strony, jeżeli za pośrednictwem Instagrama chcemy odnieść sukces, promując produkty znanych marek oraz firm, najbardziej zależy nam na jak większym zasięgu naszego profilu. Jeśli jego zawartość będzie niewidoczna, będzie to skutecznie odstraszało potencjalnych obserwatorów, gdyż po zobaczeniu komunikatu “To konto jest prywatne”, natychmiast stracą zainteresowanie tym, co chcemy przekazać za pomocą Instagrama. 

Kiedy powinniśmy skorzystać z możliwości ukrycia treści? 

Jak wcześniej wspomnieliśmy, to zrobić w momencie, kiedy chcemy dzielić się swoim życiem jedynie z określoną liczbą obserwatorów. Jeżeli nie zależy nam na popularności w sieci, jednak chcemy co jakiś czas udostępnić zdjęcia znajomym i przyjaciołom, wtedy konto prywatne jest najlepszym wyjściem dla nas. 

Czy jest możliwość podejrzenia treści publikowanych przez prywatny profil na Instagramie?

Oficjalnie nie ma takiej opcji. Jedynym wyjściem jest wyrażenie zgody na to przez właściciela konta. W sieci jednak można natrafić na nielegalne sposoby zobaczenia czyichś zdjęć poprzez zainstalowanie odrębnych aplikacji mobilnych. Nie warto jednak z nich korzystać, gdyż ich skuteczność nie jest w żaden sposób potwierdzona, a instalując takie oprogramowanie na swoim telefonie, ryzykujemy niepotrzebnie wyciek danych lub zarażenie wirusem, co może prowadzić do wyczyszczenia naszych oszczędności lub nawet kradzieży tożsamości.