kontakt@freshview.pl | +48 533 577 781

Twitter – jak zdobyć obserwujących? 3 sposoby na poszerzenie grona odbiorców

Twitter - jak zdobyć obserwujących? 3 sposoby na poszerzenie grona odbiorców

Twitter jest bardzo popularnym serwisem społecznościowym, który umożliwia mikroblogowanie. Jest to świetna platforma, która często używana jest do promowania produktów, biznesu, a także wielu innych rzeczy. Zdarza się także, że popularne osoby publiczne wstawiają tam swoje tweety, aby poinformować o czymś wszystkich użytkowników, którzy są obserwatorami. W dzisiejszych czasach duża ilość obserwujących oznacza ponadprzeciętne zasięgi, co wiąże się z możliwością zarobków. Można nawet powiedzieć, że nasz sukces jest w pewnym stopniu uzależniony od liczby obserwatorów. W jaki sposób zatem zwiększyć ich ilość? Przedstawiamy 3 sposoby, które w znaczny sposób mogą pomóc!

1. “Follow for follow”

Metoda ta polega na tym, że obserwujemy inne osoby i liczymy, że w zamian również zostaniemy zaobserwowani. Może być piekielnie skuteczna, ale należy pamiętać o kilku zasadach.

Przede wszystkim nie powinniśmy klikać “obserwuj” na każdym profilu. W taki sposób może faktycznie uda nam się zdobyć kilka nowych osób, jednakże zdecydowanie w większości przypadków nie są one naszą grupą docelową, toteż posty, które będziemy wstawiać, nie będą dla nich interesujące. W konsekwencji po krótkim czasie zrezygnują ze śledzenia naszego produktu czy też biznesu.

Należy również odpowiednio zadbać o naturalność tej metody. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której “hurtowo” będziemy zwiększać ilość osób, które my obserwujemy. Profil, na którym będzie można zauważyć 200 obserwujących i 20000 obserwowanych z pewnością nie wygląda wiarygodnie, dlatego zamiast przyśpieszyć ten proces, prawdopodobnie go zwolnimy.

2. “Hashtagi”

Wiele osób nie zdaje nawet sobie sprawy, jak istotnym są elementem w promocji naszego profilu. Dobrym pomysłem na początek może okazać się sprawdzenie, czy istnieją jakieś hashtagi, które są związane z tym, co robisz. Przykładowo, jeśli jesteś sprzedawcą w marketingu sieciowym, możesz użyć coś podobnego do: #mlm #marketing #marketinglife i wiele innych. Jeśli nie ma hashtagów, które są powiązane z Twoją działalnością, możesz stworzyć swoje, dopisując dodatkowo bardziej ogólne, aby dotrzeć do większej ilości osób.

3. Bądź regularny

Wbrew pozorom, regularność jest równie istotna co dwa wcześniejsze punkty. Regularnie publikuj posty, zadawaj pytania, aby zwiększyć aktywność, rozpoczynaj całkowicie nowe dyskusje. Może to w znaczny sposób pomóc w zdobyciu nowych obserwatorów. Wstawiaj zdjęcia, filmiki, korzystaj z opcji, które proponuje Twitter, np. ankiety, nie zapominając oczywiście o hashtagach. Możesz również udostępniać tweety innych użytkowników, a także polubić ich posty.