kontakt@freshview.pl | +48 533 577 781

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Jakie działania wchodzą w jego skład?

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób możesz skutecznie naprawić swoją pozycję w wyszukiwarce i co za tym idzie, zwiększyć zyski i zasięg swojej firmy? O działaniach SEO myśli coraz większa liczba przedsiębiorców, którzy dopiero wchodzą na rynek, a ze względu na dużą konkurencyjność, chcą poprawić swoje zasięgi i zyskać pozycję w danej branży. Jakie działania wchodzą w skład usługi pozycjonowania? Dlaczego aż tak ważna jest optymalizacja strony i pozyskiwanie przydatnych linków?

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Jakie działania wchodzą w jego skład?

Na czym polega pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to czynności, które umożliwiają zwiększenie widoczności w wyszukiwarce naszej strony internetowej. Obecnie działania związane z pozycjonowaniem to wręcz niezbędna czynność, na jaką powinien zdecydować się każdy przedsiębiorca bez względu na branżę i czas działalności na rynku.

W skrócie, pozycjonowanie to podejmowanie wszelkich działań zmierzających do ukazywania się na jak najwyższych pozycjach na wybrane słowa kluczowe.

Jakie działania wchodzą w skład pozycjonowania?

1. Optymalizacja techniczna

Tak zwane SEO to skrót od optymalizacji stron internetowych. To dostosowanie się do wszelkich wytycznych technicznych i jakościowych dla wyszukiwarki Google. Wszelkie informacje związane z aspektami wymagającymi poprawy, otrzymujemy dzięki specjalnemu audytowi. To dokument, który zawsze jest przygotowywany jest przez naszych specjalistów w pierwszym etapie współpracy.

Opisuje on kondycję całej witryny,  poszczególnych podstron oraz  zawiera zalecenia, w jaki sposób można poprawić obecną sytuację.  Bez odpowiedniej optymalizacji skuteczne pozycjonowanie jest niemal niemożliwe.

Jednym z podstawowych działań jakie można wykonać to odpowiednie uzupełnienie tytułów i opisów podstron.

optymalizacja

2. Poprawa zawartości – treści

Oprócz podjęcia działań związanych z optymalizacją techniczną, konieczne jest również nasycenie naszej witryny odpowiednimi treściami. Unikalne i dobre jakościowo treści to podstawa w procesie pozycjonowania.

Serwis, który posiada treści skopiowane z innych portali (nieunikalne), będzie traktowany w wyszukiwarce dużo gorzej. W wielu przypadkach konieczne jest stworzenie większości tekstów od nowa. Dzięki odpowiednim narzędziom jesteśmy w stanie bardzo dokładnie przeanalizować, które fragmenty tekstów zostały zaczerpnięte z innych źródeł.

Tworząc treści na dane podstrony musimy pamiętać o słowach kluczowych, które chcemy promować. Im obszerniej opiszemy nasze usługi tym lepiej będzie traktowana nasza strona przez wyszukiwarkę.

Jeśli nasze treści będą najlepiej odpowiadały na oczekiwania użytkowników wyszukujących dane frazy – zwiększamy szanse na bycie wyżej w wynikach wyszukiwania niż konkurencja.

Podsumowując, każdy serwis internetowy powinien być wręcz naszpikowany ciekawymi, unikalnymi i merytorycznymi informacjami.

3. Link building – pozyskiwanie wartościowych linków przychodzących

Kolejnym i zarazem jednym z ważniejszych aspektów pozycjonowania jest proces “link buildingu”. Wpływa on znacząco na pozycje witryny w wyszukiwarce.

Bardzo ważne jest też umiejętne rozłożenie tego procesu w czasie. Pozyskanie kilkuset nowych linków w krótkim czasie nie jest mądrą decyzją – narażamy się wtedy na negatywną reakcję wyszukiwarki tzw. “filtr”. Przyrost linków w czasie powinien wyglądać naturalnie.

Istotym aspektem jest też jakość domen do nas linkujących – pozyskanie wartościowych linków wymaga z reguły większego nakładu pracy i budżetu.

Linki mogą mieć postać jawną np. https://freshview.pl/pozycjonowanie-stron/ lub być linkami tekstowymi, w których anchor ma postać napisu np.

link building

Pozycjonowanie – jakie może przynieść korzyści?

Odpowiednio poprowadzone działania pozycjonerskie mogą doprowadzić to znacznego zwiększenia widoczności strony w wyszukiwarce. Zwiększona widoczność witryny przekłada się bezpośrednio na podwyższoną liczbę potencjalnych klientów zainteresowanych naszą firmą.