Jak zwiększyć konwersję poprzez dobry SEO copywriting związany z marką - Agencja marketingowa Freshview Kraków
kontakt@freshview.pl | +48 533 577 781

Jak zwiększyć konwersję poprzez dobry SEO copywriting związany z marką

Jednym z rzadko poruszanych tematów związanych z przekazywaniem treści na strony internetowe, jest pisanie tekstów odnoszących się do marki. Ważne jest, aby te teksty były przyjazne strategii SEO, ale i atrakcyjne dla docelowych odbiorców. Łącząc te dwa aspekty, będziemy na doskonałej drodze do zwiększenia liczby konwersji. Jak rozwiązać trudności z konwersją swojej strony internetowej? Dlaczego tak ważne są treści na temat marki? W jaki sposób uporządkować treści zamieszczane na stronie tak, aby były na czasie i odpowiednie dla danego odbiorcy? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w niniejszym artykule.

Strategia SEO – co ma z tym wspólnego branding?

W dzisiejszej rzeczywistości marka biznesowa staje się ważna na co raz szerszą skalę. Zwiększanie ruchu na stronie internetowej czy udostępnianie artykułów w mediach społecznościowych, wydaje się być już niewystarczające. Obecnie istotna jest relacja z użytkownikami sieci. Dzięki odpowiedniej relacji budujemy zaufanie i wybijamy się na rynku przepełnionym konkurencją. Aby tego dokonać, należy pamiętać o bardzo ważnej kwestii. SEO nie jest już tylko sposobem pisania treści z nagromadzeniem słów kluczowych. Właściwe SEO to tworzenie treści z łagodnym i naturalnym wplataniem słów kluczowych, tak aby tekst był przyjazny dla czytelnika. Chcąc mieć pewność, że SEO zostało odpowiednio użyte, można przeprowadzić badania, które sprawdzą czy konwersja na naszej stronie wzrosła i jak się plasujemy na tle konkurencji. Branding jest zaś ważnym elementem SEO. Pełni ogromną rolę w tym, w jaki sposób jest pisana treść, do kogo jest kierowana i jak cel chcemy osiągnąć. Odpowiedni branding to podstawa podczas rozpoczynania działalności. Jednak wielu przedsiębiorców o tym zapomina. Jest to błędem, ponieważ właściwy branding jednoczy wszystkie nasze produkty. Dzięki temu potencjalni klienci nie czują się zagubieni na naszej stronie internetowej i nie opuszczają jej po krótkim czasie. Dlatego warto stworzyć dobry przekaz brandingowy, czyli tzw. branding message.

Testowanie to fundament dobrego brandingu

Chcąc dojść do perfekcji w pisaniu świetnych tekstów SEO, warto wypróbować kilka wersji i stylów pisania. Przykładowo, można mieć dwa identyczne posty, ale przetestować jego różne nagłówki. Dzięki badaniom ruchu, konwersji, kliknięć itd. można rozstrzygnąć, który tekst był lepszy. W ten sposób można się dowiedzieć jakie nagłówki trafiają do odbiorców. Połączenie strategii SEO z marką polega na podobnym testowaniu. W tekście umieszcza się różne składniki marki tak, aby skupiały się na idealnym kliencie i na jego potrzebach. Powinno się zaznaczyć dlaczego to właśnie nasze produkty są odpowiedzią na potrzeby klienta. Dzięki temu użytkownicy witryny będą bardziej skłonni do zakupu.

Istota optymalizacji stron docelowych

Nie tylko strona główna, ale także strony docelowe czy strony usług powinny być łatwe do znalezienia dla klienta. Wszystkie te strony powinny być zoptymalizowane zarówno pod względem SEO, jak i konwersji. Jednak tworząc teksty zgodne z SEO, nie należy zapominać, że przede wszystkim piszemy teksty dla klienta, a nie tylko pod wyszukiwarkę. Zawartość strony internetowej nie może też być chaotyczna, aby użytkownicy nie poczuli się zdezorientowani.  Powinno też być jasno wyjaśnione jakie informacje znajdują się na stronie i w jaki sposób skontaktować się z usługodawcą. Ważne jest też umieszczenie atrakcyjnego znacznika H1, który powinien odnosić się bezpośrednio do tego, czego szuka klient i zawierać główne słowo kluczowe. Warto używać tagów H2 i H3 poprzez prowokujące pytania i opisowe nagłówki, które zachęcą użytkowników do pozostania na stronie. W celu urozmaicenia tekstu możne też zastosować kursywę, pogrubienia, zdjęcia, filmy czy gify. Na końcu strony można użyć CTA, dzięki czemu zachęci się potencjalnych klientów do kontaktu. Warto też być otwartym na wskazówki i sugestie klientów, aby wciąż zmieniać swoją stronę na lepsze.

Branding message ma istotne znaczenie

Chociaż często pomija się łączenie strategii SEO z marką, nie warto tego robić. SEO w parze z brandingiem daje efekt o wiele większej konwersji. Dzięki odpowiedniemu brandingowi przekazujemy klientom informacje czym jest nasza firma, co zapewnia i dlaczego jest najlepsza. Podsumowując, jeśli Twoja strona internetowa generuje mały ruch, być może dlatego, że nie przekazałeś dotąd swoim odbiorcom właściwej branding message. Warto to zrobić jak najszybciej, aby w krótkim czasie zwiększyć konwersję.

 

SUBSKRYBUJ NASZ BLOG

Chcesz być na bieżąco z nowościami z zakresu marketingu w Internecie?